V kuchyni pracují jak muži, tak ženy. Připravuje se zde krmě pánovi na stůl, tedy zdobené a pěkně naaranžované talíře se zeleninou, sýry a masem, ale i šlichta pro zbrojné a poddané, která má častokrát podobu neurčitelné kašovité hmoty. Během bojů a turnajů častokrát lidé z kuchyně vyrážejí za muži se zásobami vody.

Nenech se ovšem zmýlit, že kuchyně je nudná záležitost. Právě zde se hromadí nejvíce různých drbů a zajímavých zpráv o různých lidech. Kuchařky také bývají pěkně rázné ženské, kterým se huba nezastaví. Častokrát také mají šanci prokázat své umění v nejrůznějších kuchařských soutěžích.

Ovšem i když jsi voják, nediv se, když tě žena táborová zapřáhne do nějaké práce v kuchyni, nejčastěji tě požádá o nasekání dřeva nebo nanošení vody. Ve vlastním zájmu bys měl poslechnout (tedy pokud zrovna nejsi na hlídce či neděláš jinou důležitou a pánem zadanou věc) a přiložit ruku k dílu, protože pak by se taky mohlo stát, že svůj příděl jídla za svou odmítavost a lenost nedostaneš a naopak, třeba dostaneš něco na zub.

Vedoucí kuchyně a hlavní dobřenskou kuchařkou byla jmenována Helena, jejími pomocnicemi bývají Líba, Gabča, Terka a Dana.